CelluitOdchudzanie – medyczna nazwa lipodystrofia. Zmaga się z nim duża część kobiet w różnym wieku, jest zmorą nie tylko otyłych Pań, ale i tych szczupłych. Cellulit wyglądem przypomina pomarańczową skórkę, nie trzeba wspominać, że wygląda mało estetycznie. Dobrą wiadomością jest to, że niekonieczna jest interwencja medyczna aby się go pozbyć. Efekty w dużej mierze zależą od nas samych. Czasem wystarczy tylko zmienić dietę.

Istotną rolę w powstawaniu cellulitu odgrywają hormony. Żeńskie hormony płciowe, które wytwarzane są przz jajniki (estrogeny) mogą powodować zmiany fizjologiczne, te z kolei powodują cellulit. Niestety wpływ na to ma także nadwaga, która ten problem dodatkowo nasila.

Następnym czynnikiem, który znacznie wpływa na pojawienie się cellulitu jest wiek. Maksymalną grubość skóra właściwa osiąga mniej więcej około 30 roku życia. Po osiągnięciu tego wieku dochodzi do zmniejszania się integralności w strukturze naszej skóry.

Wydawało by się, że używki nie mają wpływu na cellulit a jednak udowodniono, że tak jest!  Palenie papierosów osłabia tworzenie kolagenu.

Nie martw się obecny postęp proponuje różne metody walki z cellulitem, zalicza się do nich:

  • wstrzykiwanie
  • termoterapię
  • trening siłowy
  • liposukcję
  • terapia laserowa.

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *