Łupież należy do chorób skóry, która objawia się drobno płatowym złuszczeniem zrogowaciałej warstwy naskórka. Pojawia się on u osób w rożnym wieku. Wyróżnia się trzy rodzaje łupieżu: pospolity, łojotokowy, biały. Łupież wywoływać może zimny klimat, używanie żeli i lakierów do włosów, używanie elektrycznych wałków do włosów/prostownicy, niedokładnie spłukiwanie włosów, wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych.

Olej rycynowy – nałóż go na umytą skórę głowy, owiń ręcznikiem i pozostaw na około 30-40 minut. W tym czasie najlepiej przebywaj w ciepłym pomieszczeniu lub podsusz włosy suszarką. Po upływie tego czasu dokładnie umyj głowę. Czynność tą najlepiej powtórz kilka razy, aby mieć pewność, że olejek dokładnie zmył się z powierzchni głowy.

Ocet – do szklanki wody dolej dwie łyżeczki octu. Przy każdym myciu włosów, przepłucz je tą mieszanką.

Masaż głowy – możesz go wykonywać podczas zwykłych czynności takich jak mycie głowy. Taki masaż sprawi, że oddzielą się martwe fragmenty skóry.

Oliwa z oliwek – wmasuj ją dokładnie w skórę głowy, gdy już ją naniesiesz zrób delikatny masaż. Po około 10 minutach możesz umyć głowę.

Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *