Największą trudnością podczas odchudzania jest wytrwanie na diecie, nie podjadanie między posiłkami bądź unikanie słodyczy. Jak z tym walczyć? Jak wspomóc nasz organizm przed chęcią na słodką przekąskę? Na rynku pojawiły się suplementy diety rozwiązujące problem podjadania. Najlepsze z nich wykorzystują substancję jaką jest glukomannan. Który wybrać? Prześwietliliśmy jeden z najlepszych na rynku Glukomannan 3000 i oto efekty.

Czym jest Glukomannan 3000?

Glukomannan 3000 to preparat blokujący potrzebę podjadania i hamujący uczucie wilczego głodu. Substancją aktywną Glukomannan 3000 jest rozpuszczalny błonnik, który uzyskuje się z rośliny zwanej Amorphophallus konjac. Jego główne działanie polega na tym, że wypełnia żołądek co daje uczucie sytości nawet przez kilka godzin!! Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które bardzo rzadko odczuwają ten stan, przez co regularnie podjadają między posiłkami.

Jak działa Glukomannan 3000?

Glukomannan jest wielocukrem wielkocząsteczkowym tzn. błonnikiem rozpuszczalnym w wodzie. Nasz organizm nie posiada zdolności rozrywania wiązań w jego cząsteczce, dlatego spożyty glukomannan nie podlega trawieniu i przechodzi w postaci niezmienionej przez prawie cały przewód pokarmowy aż do jelita grubego. Tam ulega fermentacji przez florę bakteryjną. Szczególną cechą glukomannanu  jest zdolność wiązania dużej ilości wody. Pod jej wpływem pęcznieje on w żołądku, wielokrotnie zwiększając swoją objętość. Powstający żel wypełnia żołądek i naciska na jego ściany, dając do naszego mózgu sygnał, że jesteśmy syci. Co więcej, pod wpływem motoryki mięśni żołądka glukomannanowy żel miesza się z pokarmem, tworząc lepką masę, przez co wolniej opuszcza żołądek. Efekt? Dłużej czujemy się nasyceni po posiłku.

Inne działanie Glukomannan 3000?

Właściwości odchudzające to jednak nie wszystko. Glukomannan posiada też szereg innych wpływających korzystnie na nasze zdrowie właściwości. Oto niektóre z nich:

  • obniża poziom cholesterolu całkowitego i trójglicerydów we krwi,
  • obniża poziomu glukozy we krwi,
  • wstępne doniesienia badawcze mówią o potencjalnym wpływie glukomannanu na zapobieganie alergiom,
  • blokuje wchłanianie tłuszczy z pokarmów,
  • łagodzi zaparcia.

Glukomannan 3000 kupisz na http://glukomannan3000.pl/glukomannan-x1 pl